Nejprodávanější produkty

Výrobci

Novinky

Slevy

Informace

Užitočné rady

Měrné jednotky Tipy pro vážení Věděli jste že ...?

Měrné jednotky

Při každé váze v naší nabídce naleznete seznam měrných jednotek ve kterých váha váží. V nabídce máme váhy, které váží v jednotkách:

gramgramg1 g = 1 g
kilogramkilogramkg1 kg = 1000 g1 g = 0,001 kg
graingraingr (gn)1 g = 15.43236 gr1 gr = 0.06479891 g
libralibralb1 g = 0,002 lb1 lb = 453,592 g
caratkarátct1 g = 5 ct1 ct = 0,2 g
PennyweightPennyweightdwt1 g = 0,6430149 dwt1 dwt = 1,555174g
Ounceunceoz
Troy ounceTrojská unceozt
Stonest
1/8 oz1/8 oz
1/4 oz1/4 oz
millilitremililiterml
Fluid ouncefl.oz1 ml = 0,034 fl.oz1 fl.oz = 29,574 ml
mgmg
drumdr
mommemm
taeltl

Tipy pro vážení

Teplota a prostředí

Pro nejpřesnější zvážení je nutné váhu používat v suchém prostředí a při stabilní teplotě 18 °C - 30 °C.

Náhlá změna teploty může způsobit nepřesnost vážení, podle National Institute of Science and Technology trvá vážícímu mechanismu cca 1 hodinu aby se ohřál o 1 ° C proto by měla váha před vážením umístit do prostoru, kde se bude používat v dostatečném předstihu před vážením.

Váha by se měla používat na rovném, stabilním povrchu bez přítomnosti vibraci a otřesů

Magnetické pole

Magnetické pole může způsobit elektrické rušení přičemž magnetické pole vytváří většina elektronických přístrojů jako počítač, monitor, rádio, mobilní telefon, váha jakékoliv značky je ovlivňována elektrickým rušením proto by pro největší přesnost měly být všechny elektronické přístroje minimálně ve vzdálenosti 3 metry od váhy. (Pro otestování zkuste na váhu položit závaží, zavolejte někomu prostřednictvím mobilního telefonu a držte ho v blízkosti váhy, odvážené hodnoty na displeji se budou měnit - nebudou stabilní).

Přetížení váhy

Váhy jsou vyrobeny tak aby vážili do své maximální kapacity. Například váha MyWeigh Triton T3 do 400g je vyrobenaá tak aby vážila do 400g. Pokud na ni i jen jeden krát položíte závaží např. 5000g můžete poškodit nebo deformovat vážící mechanismus a způsobit trvalé poškození váhy. Buďte opatrný a dbejte na to při výběru váhy. Nevyvýjajte na váhu tlak ani přes pevný obal. Snažte se váhu nikdy nepřetěžovat.

Otřesy a nesprávná manipulace

Jakýkoliv pád a to i z malé výšky může poškodit vážící mechanismus. Nepřenášejte váhy např. v kufříku kde není váha upevněna a je jí umožněn volný pohyb. I drobné otřesy mohou mít fatální následky na přesnost / funkčnost váhy.

Věděli jste že ...?

Historie kapesních vah sahá až do roku 1600? Mini kapesní váhy se staly populární během období zlaté horečky v letech 1848-1855. Zlatokopové potřebovali snadno přenosnou váhu aby věděli odvážit zlato, které našli. Dříve se často váhy používali i na nabíjení mušket / nábojů.

V případě změny nadmořské výšky v níž se váha používá by měla váha nakalibrovat aby se přizpůsobila Zemské přitažlivosti?

Vyvýšený okraj kolem vážících ploch některých vah slouží pro zabránění rozlití tekutiny?